Ekonomické stavby, s.r.o. – výstavba rodinných domů

V prvních sedmi měsících zadali veřejní investoři o 68,4 % stavebních zakázek více než v minulém roce

vydáno: 13.09. 2017

Od ledna do července letošního roku ukončili a zadali veřejní investoři celkem 3097 zakázek v souhrnné hodnotě 74,1 miliardy korun, což je růst o 68,4 procenta. Finální soutěžená hodnota však v průměru byla o 25 procent menší než původní vypsaný objem výběrových řízení.

čtěte více

Vedoucí projektů postrádá dvojnásobný podíl projektových firem oproti loňsku a hrozí zpomalení výstavby v příštím roce

vydáno: 13.09. 2017

Klíčovými faktory brzdícími v současné době další růst projektových firem jsou byrokracie státu, nekvalitní legislativa a nedostatek zkušených pracovníků. Chybí nejen samotní projektanti, ale také vedoucí projektů, které oproti minulému roku letos postrádá více než dvojnásobný podíl projektových kanceláří.

čtěte více

Volební rok - objem zadaných veřejných zakázek intenzivně roste, za prvních sedm měsíců až o 91 % na úroveň 182 mld. Kč

vydáno: 08.09. 2017

Zadávání veřejných zakázek v České republice nadále vykazuje výrazně kladnou bilanci, přičemž v meziročním srovnání jde o nárůst až o 91,2 procenta z hlediska objemu zakázek a 173,6 % z hlediska jejich počtu.

čtěte více

Prodej, půjčovna a servis stavebních strojů TERRAMET

vydáno: 01.09. 2017

Firma TERRAMET, spol. s r.o. dodává již více než 25 let stavební a manipulační techniku po celé ČR. TERRAMET, spol. s r.o. má centrálu v Čestlicích u Prahy a další pobočky v Plzni, Ostravě, Hradci Králové, Brně, Teplicích a Českých Budějovicích.

čtěte více

bee@PORR: PORR dává včelám domov

vydáno: 31.08. 2017

Pod heslem „Sledovat včely. Formovat budoucnost.“ podniká koncern PORR spolu se svými dceřinými společnostmi aktivní kroky proti zvýšenému úhynu včel. Díky iniciativě „bee@PORR“ byl včelstvům poskytnut nový domov aktuálně již na více než 30 místech – a stále jich přibývá.

čtěte více

1. pololetí 2017: PORR – nižší pokles hospodářského výsledku, než byl očekáván, silný nárůst objemu výroby

vydáno: 31.08. 2017

Při silně zvýšeném objemu výroby a rekordním objemu realizovaných zakázek zaznamenává společnost PORR za první pololetí 2017 slabší hospodářský výsledek. Tento pokles vyplývá především ze slabších příspěvků Německa a Kataru k hospodářskému výsledku.

čtěte více

Chytré projekty pro chytré budovy

vydáno: 31.08. 2017

Workshop pro projektanty budov, zaměřený na praxi a projektování vnitřních rozvodů budov, proběhne v rámci mezinárodní konference Tepny domu. Ta se uskuteční v Brně v hotelu Holiday Inn ve dnech 11. - 12. září.

čtěte více

V hodnocení transparentnosti veřejných výběrových řízení jsou vidět výrazné rozdíly

vydáno: 30.08. 2017

Projektové firmy jsou úspěšné ve 4 z 10 výběrových řízení, kterých se zúčastní. Celkovou transparentnost těchto výběrových řízení považují za lehce nadprůměrnou. Výrazné rozdíly jsou však vidět v hodnocení veřejných zakázek a to podle stavebního zaměření (pozemní stavby vs. inženýrské stavitelství).

čtěte více

Vybíráme interiérové dveře

vydáno: 28.08. 2017

Dveře značně ovlivňují vzhled celého interiéru, proto by měly být sladěné a celkově tvořit jeden celek. Jak vybrat dveře do interiéru? Na začátek je důležité zmínit, že při výběru nelze hledět pouze na jejich vzhled, důležitá je také kvalita.

čtěte více

Bude dostatek pitné vody i v budoucnu?

vydáno: 25.08. 2017

Na tuto otázku a mnoho dalších budou v rámci konference Tepny domu, která se uskuteční 11.-12. září 2017 v Brně, hledat odpověď zástupci z řad akademické obce i odborníci z praxe, kteří se věnují problematice vnitřního prostředí v bytových domech.

čtěte více

TECHNOLOGICKÉ FÓRUM 2017 – jedinečné setkání odborníků stavebního trhu

vydáno: 25.08. 2017

Premiéru na letošním ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH bude mít TECHNOLOGICKÉ FÓRUM – jednodenní diskusní setkání investorů, developerů, projektantů, představitelů státní správy, samosprávy, akademické obce a vystavovatelů.

čtěte více

Nepřiměřený tlak na nízkou cenu vedl ke zhoršení kvality stavby u téměř poloviny společností

vydáno: 23.08. 2017

Téměř polovina stavebních společností potvrzuje, že příliš velký tlak na nízkou cenu byl důvodem pro zhoršení kvality jimi realizovaných staveb. Na druhé straně výrazně roste podíl investorů, kteří se začínají zajímat o kvalitu jimi objednávaných staveb i použitých stavebních materiálů na těchto stavbách.

čtěte více

Dvě pětiny žáků středních technických škol plánují po ukončení studia opustit Kraj Vysočina, důvodem je přání získat nové znalosti a příležitosti

vydáno: 16.08. 2017

Na Vysočině nechtějí zůstat po skončení studia dvě pětiny studentů středních technických škol. Jejich preferovanou cílovou destinací je Brno, případně jiný mimopražský region.

čtěte více

FOR ARCH 2017 přinese řadu zajímavých soutěží a konferencí

vydáno: 16.08. 2017

Osmadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční ve dnech 19. až 23. září v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, nabídne i letos velmi bohatý doprovodný program pro odborníky i laickou veřejnost.

čtěte více

V prvním pololetí 2017 zadali veřejní investoři zakázky na stavební práce v hodnotě 51,5 miliardy korun, o polovinu více než v minulém roce

vydáno: 27.07. 2017

V prvním pololetí roku 2017 zadali veřejní investoři konkrétním stavebním firmám celkem 2378 zakázek v souhrnné hodnotě 51,5 miliardy korun.

čtěte více

Archiv článků

Nejhledanější kategorie

stavební firmy , zámečnictví , truhlářství , kovovýroba , stavební prvky , plastová okna , stavební poradenství , garážová vrata , izolace a zateplení , prodej stavebnin , zemní práce , ocelové konstrukce , autodoprava , dekorativní stavební prvky , podlahové krytiny , výroba stavebních prvků , elektroinstalace , výroba z betonu , výroba oken a dveří , dřevostavby

« Starší