TVI - Pur - rekonstrukce plochých střech

Letošní rok přinese pětiprocentní zdražení nájmů kancelářských prostor, důvodem je především nárůst cen stavebních prací

vydáno: 19.06. 2018

Navýšení cen nájemného očekává v letošním roce 81 procent ředitelů developerských společností, ceny nájmů přitom v průměru vzrostou o 4,9 procenta.

čtěte více

Praha nabídne v letošním roce o 5,5 procenta více kanceláří, v ostatních regionech bude růst nabídky poloviční

vydáno: 19.06. 2018

Nabídka kancelářských nemovitostí v letošním roce poroste zejména v pražském regionu, kde dojde k jejímu nárůstu o 5,5 procenta. Růst zde zaznamená i poptávka, a to o 4,5 procenta.

čtěte více

Rozvoj průmyslového developmentu brzdí především nedokončené dálniční tahy a dlouhé rozhodovací procesy

vydáno: 19.06. 2018

Dalšímu rozvoji průmyslového developmentu by vláda nejvíce pomohla dokončením klíčových dálničních tahů a zkrácením lhůt pro rozhodování.

čtěte více

Za první čtyři měsíce letošního roku bylo vypsáno 3025 veřejných zakázek v hodnotě 82,2 miliardy korun

vydáno: 19.06. 2018

Od ledna do dubna 2018 vyhlásili veřejní investoři celkem 3025 výběrových řízení v hodnotě 82,2 miliardy korun, což představuje oproti srovnatelnému období minulého roku o 12,1 procenta více soutěží.

čtěte více

Strojírenský průmysl je jednoznačně proti zrušení tzv. karenční doby, tržby by firmám klesly o desetinu

vydáno: 31.05. 2018

Strojírenský průmysl se jednoznačně vyslovil proti zrušení tzv. karenční doby.

čtěte více

Jak dosáhnout chytrého a bezpečného domova

vydáno: 31.05. 2018

Bezpečný domov je jedním z nejdůležitějších aspektů spokojeného života.

čtěte více

Klíčovým kritériem pro výběr stavební firmy je u zákazníků stále nabízená cena, nejmenší vliv na rozhodování má reklama

vydáno: 31.05. 2018

Zákazníci si vybírají stavební firmy především podle nabízené ceny, předchozích zkušeností a termínu dodání, nejmenší roli při jejich rozhodování hraje reklama.

čtěte více

Výběr firemních telefonů u projektových společností nejvíce ovlivňuje celková kvalita a kompatibilita s ostatními systémy

vydáno: 25.05. 2018

Projektové společnosti se při výběru firemních mobilních telefonů řídí v největší míře všeobecnou kvalitou zařízení a kompatibilitou se stávajícími systémy. Přístup k firemním mobilním telefonům má především vedení firmy a vedoucí projektů.

čtěte více

Finance na výzkum a vývoj nejsou podle ředitelů strojírenských firem využívány efektivně; zlepšení by přineslo zpřehlednění legislativy a zjednodušení administrativy

vydáno: 25.05. 2018

Drtivá většina strojírenských firem si myslí, že finanční prostředky státu na výzkum a vývoj nejsou užívány efektivně. Zlepšení situace by zajistilo především zpřehlednění legislativy, zjednodušení administrativy a propojení výsledků výzkumu s praxí.

čtěte více

Výkon strojírenského sektoru se v roce 2018 zvýší o 3,4 procenta, příští rok však dojde k výraznému zpomalení

vydáno: 25.05. 2018

Růst českého strojírenství se bude v letošním roce pohybovat na úrovni 3,4 procenta, v dlouhodobém horizontu však dojde k výraznému zpomalení, až na kladnou stagnaci.

čtěte více

V prvním čtvrtletí roku 2018 vyhlásili veřejní investoři zakázky v hodnotě 60,7 miliardy korun

vydáno: 27.04. 2018

Od ledna do března letošního roku bylo vyhlášeno 2 257 veřejných soutěží v hodnotě 60,7 miliardy korun, což oproti srovnatelnému období minulého roku představuje desetinový nárůst počtu i objemu výběrových řízení.

čtěte více

Klíčovými kritérii pro výběr konstrukčních materiálů u rezidenčních nemovitostí je pro developery jejich cena a akustické vlastnosti

vydáno: 27.04. 2018

Developerské společnosti při výběru konstrukčních materiálů přihlížejí především k celkové ceně konstrukce včetně prací, ceně materiálů a jejich akustickým vlastnostem.

čtěte více

FOR PASIV 2019 bude největší a nejkomplexnější veletrh svého druhu

vydáno: 27.04. 2018

Sedmý ročník veletrhu FOR PASIV zaměřeného na nízkoenergetické, pasivní a nulové budovy se stane ve dnech 7.–9. února 2019 největším svého druhu v Česku.

čtěte více

Nájmy obchodních center v letošním roce zdraží v průměru o 3,2 procenta; důvodem jsou především ceny pozemků, materiálů a stavebních prací

vydáno: 18.04. 2018

Zatímco v hlavním městě budou v následujících letech vznikat zejména velká obchodní centra, v regionech je predikována výstavba výhradně malých retailových nemovitostí.

čtěte více

Developerské společnosti predikují větší růst nabídky nových obchodních center v regionech ČR než v Praze

vydáno: 18.04. 2018

Výrazně větší růst nabídky nových obchodních center je v letošním roce oproti Praze očekáván v regionech ČR, kde se bude pohybovat na úrovni 3,4 procenta.

čtěte více

Archiv článků

Nejhledanější kategorie

stavební firmy , zámečnictví , truhlářství , kovovýroba , stavební prvky , plastová okna , izolace a zateplení , stavební poradenství , prodej stavebnin , garážová vrata , zemní práce , autodoprava , dekorativní stavební prvky , ocelové konstrukce , podlahové krytiny , výroba stavebních prvků , elektroinstalace , výroba z betonu , výroba oken a dveří , dřevostavby

« Starší