Wienerberger

Jak dosáhnout chytrého a bezpečného domova

vydáno: 31.05. 2018

Bezpečný domov je jedním z nejdůležitějších aspektů spokojeného života.

čtěte více

Klíčovým kritériem pro výběr stavební firmy je u zákazníků stále nabízená cena, nejmenší vliv na rozhodování má reklama

vydáno: 31.05. 2018

Zákazníci si vybírají stavební firmy především podle nabízené ceny, předchozích zkušeností a termínu dodání, nejmenší roli při jejich rozhodování hraje reklama.

čtěte více

Výběr firemních telefonů u projektových společností nejvíce ovlivňuje celková kvalita a kompatibilita s ostatními systémy

vydáno: 25.05. 2018

Projektové společnosti se při výběru firemních mobilních telefonů řídí v největší míře všeobecnou kvalitou zařízení a kompatibilitou se stávajícími systémy. Přístup k firemním mobilním telefonům má především vedení firmy a vedoucí projektů.

čtěte více

Finance na výzkum a vývoj nejsou podle ředitelů strojírenských firem využívány efektivně; zlepšení by přineslo zpřehlednění legislativy a zjednodušení administrativy

vydáno: 25.05. 2018

Drtivá většina strojírenských firem si myslí, že finanční prostředky státu na výzkum a vývoj nejsou užívány efektivně. Zlepšení situace by zajistilo především zpřehlednění legislativy, zjednodušení administrativy a propojení výsledků výzkumu s praxí.

čtěte více

Výkon strojírenského sektoru se v roce 2018 zvýší o 3,4 procenta, příští rok však dojde k výraznému zpomalení

vydáno: 25.05. 2018

Růst českého strojírenství se bude v letošním roce pohybovat na úrovni 3,4 procenta, v dlouhodobém horizontu však dojde k výraznému zpomalení, až na kladnou stagnaci.

čtěte více

V prvním čtvrtletí roku 2018 vyhlásili veřejní investoři zakázky v hodnotě 60,7 miliardy korun

vydáno: 27.04. 2018

Od ledna do března letošního roku bylo vyhlášeno 2 257 veřejných soutěží v hodnotě 60,7 miliardy korun, což oproti srovnatelnému období minulého roku představuje desetinový nárůst počtu i objemu výběrových řízení.

čtěte více

Klíčovými kritérii pro výběr konstrukčních materiálů u rezidenčních nemovitostí je pro developery jejich cena a akustické vlastnosti

vydáno: 27.04. 2018

Developerské společnosti při výběru konstrukčních materiálů přihlížejí především k celkové ceně konstrukce včetně prací, ceně materiálů a jejich akustickým vlastnostem.

čtěte více

FOR PASIV 2019 bude největší a nejkomplexnější veletrh svého druhu

vydáno: 27.04. 2018

Sedmý ročník veletrhu FOR PASIV zaměřeného na nízkoenergetické, pasivní a nulové budovy se stane ve dnech 7.–9. února 2019 největším svého druhu v Česku.

čtěte více

Nájmy obchodních center v letošním roce zdraží v průměru o 3,2 procenta; důvodem jsou především ceny pozemků, materiálů a stavebních prací

vydáno: 18.04. 2018

Zatímco v hlavním městě budou v následujících letech vznikat zejména velká obchodní centra, v regionech je predikována výstavba výhradně malých retailových nemovitostí.

čtěte více

Developerské společnosti predikují větší růst nabídky nových obchodních center v regionech ČR než v Praze

vydáno: 18.04. 2018

Výrazně větší růst nabídky nových obchodních center je v letošním roce oproti Praze očekáván v regionech ČR, kde se bude pohybovat na úrovni 3,4 procenta.

čtěte více

FOR ARCH 2018: Připravme se na průmyslovou revoluci 4.0

vydáno: 18.04. 2018

Revoluce číslo čtyři se blíží. Oblast stavebnictví bude jednou z těch, kterých se digitalizace dotkne nejvíc.

čtěte více

Ceny rezidenčních nemovitostí vzrostou v roce 2018 v průměru o 4,3 procenta, důvodem je přetrvávající převis poptávky nad nabídkou ve všech regionech

vydáno: 18.04. 2018

Nabídka nových bytů od developerských společností zaznamená v České republice v letošním roce mírný jednoprocentní nárůst, situace by se měla dále zlepšit v roce 2019.

čtěte více

Veřejní investoři v lednu vyhlásili projektové zakázky v hodnotě 661 milionů korun

vydáno: 18.04. 2018

V průběhu prvního měsíce letošního roku bylo vyhlášeno 20 zakázek na projektové práce v hodnotě 661 milionů korun, což z hlediska objemu představuje meziroční skokový nárůst o 1931,3 procenta.

čtěte více

Výkon stavebního sektoru se v roce 2018 zvýší o 4,3 procenta; brzdou dalšího rozvoje je především nedostatek pracovníků

vydáno: 20.03. 2018

Produkce českého stavebnictví poroste v letošním roce v průměru o 4,3 procenta, přičemž dařit se bude velkým stavebním společnostem a firmám zaměřeným na pozemní výstavbu.

čtěte více

V lednu 2018 vyhlásili veřejní investoři o třetinu více zakázek než v minulém roce

vydáno: 20.03. 2018

V prvním měsíci letošního roku bylo vypsáno 653 výběrových řízení v hodnotě 17,4 miliardy. Oproti srovnatelnému období minulého roku přitom jde o třetinový, respektive dvoupětinový nárůst.

čtěte více

Archiv článků

Nejhledanější kategorie

stavební firmy , zámečnictví , truhlářství , stavební prvky , kovovýroba , plastová okna , izolace a zateplení , stavební poradenství , prodej stavebnin , garážová vrata , dekorativní stavební prvky , ocelové konstrukce , zemní práce , autodoprava , výroba z betonu , výroba stavebních prvků , elektroinstalace , podlahové krytiny , výroba oken a dveří , oplocení, brány

« Starší Novější »