Wienerberger

Minerální izolace

vydáno: 26.06. 2017

Minerální izolace je typ foukané izolace, která se v současné době stále více uplatňuje a používá pro zateplení novostaveb, ale také starších domů, pro které je ideální izolací. Minerální vlákna, ze kterých se tato foukaná izolace skládá, dokonale tepelně i akusticky izolují. Její velká výhoda spočívá v tom, že ji lze využít jak na vnější, tak na vnitřní konstrukce dané stavby, jako je například střecha, podlaha, podkroví, stěny, příčky, protipožární stěny anebo podhledy. Minerální izolace se aplikuje za sucha pomocí speciálního stroje, který nafouká izolační materiál i do velmi obtížně dostupných míst, kam by jiné formy izolace nedosáhly.

Při aplikaci tohoto typu foukané izolace nevzniká žádný odpad, což představuje další výhodu společně s tím, že s foukanou izolací se pracuje snadno a rychle, což ušetří nemalé náklady. Minerální vlákna odolají teplotám okolo 600 °C, to znamená, že tento typ izolace vydrží po dlouhá léta stoprocentně funkční.

Minerální izolace Climastone

Na minerální izolace se v dnešní době nejčastěji používá materiál Climastone, který se skládá z minerální vlny metodou rozvláknění taveniny ze směsi hornin a dalších materiálů s různými příměsemi. Poté se vzniklá minerální vlákna zpracovávají do granulátu, který je plně hydrofobizovaný. Teplota tání minerálního vlákna, které se v této izolaci nachází, je 1000 °C.

Minerální izolaci Climastone dodávají pouze školené aplikační firmy, které umí kvalitně posoudit vhodnost a správnost provedení aplikace. Tento výrobek je díky svému složení stabilní a dlouhodobě poskytuje vynikající technické parametry.

Výhody minerální izolace

  • Vynikající tepelně izolační vlastnosti
  • Odolnost proti škůdcům
  • Ekologická a hygienická nezávadnost
  • Odolnost proti požáru
  • Velká stabilita
  • Vyrábí se z kvalitní kamenné vlny
  • Různé možnosti využití
  • Použití až do 200 °C
  • Originální finální produkt

Archiv článků

Nejhledanější kategorie

stavební firmy , zámečnictví , truhlářství , stavební prvky , kovovýroba , plastová okna , izolace a zateplení , stavební poradenství , prodej stavebnin , garážová vrata , dekorativní stavební prvky , ocelové konstrukce , zemní práce , autodoprava , výroba z betonu , výroba stavebních prvků , elektroinstalace , podlahové krytiny , výroba oken a dveří , oplocení, brány