Wienerberger

PORR: dva nové velké projekty v Polsku Objem zakázky: přibližně 148 mil. eur

vydáno: 02.02. 2018

Společnost PORR odstartovala rok 2018 dvěma novými kontrakty na polském trhu v celkové výši přibližně 148 milionů eur (621 milionů PLN). Získala zakázku na výstavbu protipovodňové retenční nádrže v povodí Kladské Nisy a staví úsek rychlostní silnice S7 z Mławy do Strzegowa.

Společnost PORR S.A. staví jeden ze čtyř naplánovaných úseků rychlostní silnice S7 v Mazovském vojvodství. Smlouva ve výši 106 milionů eur (446,2 milionu PLN), podepsaná s Generálním ředitelstvím silnic a dálnic (GDDKiA), zahrnuje úsek Mława-Strzegowo v délce 21,5 km. Projekt je realizován metodou “Design and Build”, tedy vyprojektuj a postav, a je částečně financován Evropskou unií.

 

Rychlostní silnice S7 propojuje velké oblasti kolem Gdaňska, Varšavy a Krakova a po dokončení bude jednou z nejdůležitějších tras v Polsku. „V roce 2012 naši pracovníci úspěšně vybudovali 18km úsek silnice S7. Nová zakázka společnosti PORR S.A. nyní opět dokazuje její vysokou technickou kompetenci v infrastrukturních stavbách,“ komentuje Karl-Heinz Strauss, generální ředitel společnosti PORR AG.

 

Protipovodňová ochrana v jižním Polsku

Po dokončení dvou modernizačních projektů na zvýšení ochrany před povodněmi v povodí Kladské Nisy bude PORR v této oblasti realizovat další zakázku. Pro územní vodohospodářskou správu ve Vratislavi (RZGW Wrocław) staví protipovodňové retenční nádrže v údolí potoka Goworówka nad vesnicí Roztoki. Na financování investice se podílí Světová banka.

„Výstavba nádrže zajistí protipovodňovou ochranu obce Roztoki a společně se stávající vodní nádrží Boboszów ochrání také vesnici Kladská Bystřice (Bystrzyca Kłodzka). Toto místo bylo obzvláště tvrdě zasaženo během jedné z největších polských povodňových katastrof v roce 1997,“ vysvětluje Piotr Kledzik, člen představenstva PORR S.A.

Protipovodňová nádrž o délce 750 m a maximální výšce 15,5 m bude vytvořena do 32 měsíců. Kontrakt zahrnuje mimo jiné posunutí a regulaci koryta potoků Goworówka a Nowinka. Projekt rovněž obsahuje utěsnění hráze a dna, stavbu přepadu vody a výpusti.

 

Přehled základních dat

Rozsah zakázky:                      stavba úseku rychlostní silnice S7 z Mławy do Strzegowa o délce 21,5 km

Objednatel:                             Generální ředitelství silnic a dálnic (GDDKiA)

Dodavatel:                               PORR S.A.

Doba stavby:                           34 měsíců

Objem zakázky:                      106 milionů eur brutto (446,2 milionu PLN)

 

Rozsah zakázky:                      výstavba protipovodňové retenční nádrže „Roztoki Bystrzyckie“ v údolí potoka Goworówka

Objednatel:                            RZGW Wrocław

Dodavatel:                               PORR S.A.

Doba stavby:                           32 měsíců

Objem zakázky:                      necelých 42 milionů eur brutto (174,85 milionu PLN)

 

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Sandra C. Bauer
Vedení PR | mluvčí koncernu
PORR AG

T. +43 50 626-3338
M. +43 664 626-3338
comms@porr-group.com

Jiří Římánek
E-mail: rimanek.jiri@gmail.com
Tel.: +420 777 124 879

 

 

Archiv článků

Nejhledanější kategorie

stavební firmy , zámečnictví , truhlářství , kovovýroba , stavební prvky , plastová okna , izolace a zateplení , stavební poradenství , prodej stavebnin , garážová vrata , zemní práce , autodoprava , dekorativní stavební prvky , ocelové konstrukce , podlahové krytiny , výroba stavebních prvků , elektroinstalace , výroba z betonu , výroba oken a dveří , dřevostavby