Ekonomické stavby, s.r.o. – výstavba rodinných domů

Saunová kamna Salus

vydáno: 01.07. 2009

Každá saunová kabina potřebuje k dosažení požadované teploty saunová kamna. V dnešní době můžeme volit hned z několika typů saunových kamen. Nejprve si vybereme kamna s patřičným příkonem pro danou saunu. Při správné konstrukci kabiny potřebujeme příkon 0,8 kW na 1 m3 pro rodinné sauny a 1 kW na 1 m3 u veřejných saun. Pak si musíme ujasnit , jaký typ sauny či lázně budeme provozovat. Saunu suchou – finskou, mokrou, parní bylinnou, ruskou či případně BIO saunu. Saunu či lázeň volíme také podle pocitu případně potřeby, aby jsme se v námi zhotovené sauně cítili maximálně uspokojeni. Pro tyto dané požadavky firma Vlastimil Sládek – SAUNY SALUS, nabízí kompletní řadu saunových kamen a regulací.

Saunová kamna SALUS 3-9 kW - Finská sauna

Jsou to elektrická celonerezová kamna určená pro rodinné i veřejné sauny. Používají se pro suché i vlhké sauny, kde se zvýšení vlhkosti dosahuje poléváním lávového kamení.

Od příkonu 4,5 kW kamna obsahují 7 kg lávového kamení pro akumulaci tepla a možnost intenzivního odpařování při polévání kamen. V kombinaci s parním vyvíječem TROPIC a regulací S 200 (možnost volit teplotu i vlhkost) lze v sauně volit režim provozu suchá - vlhká - mokrá - parní, s možností dosažení až 65% RH. V sauně jsou kamna zavěšena na stěně ( přímo na dřevěném obložení), při respektování min. bezpečných vzdáleností (schváleno EZÚ Praha). Součástí kamen je saunový regulátor v různých provedeních dle požadavku na komfort obsluhy a využitelné funkce, přičemž spolehlivost a bezpečnost je základním znakem všech typů. Saunová kamna možno doplnit o závěsné zařízení pro bylinnou, ovocnou, vonnou (použití esencí) lázeň. V případě použití soli získáme laconium. Vše je vyrobeno z kvalitní nerezové oceli.

Saunová kamna NOVUM – Finská sauna

Jedná se o nový špičkový výrobek firmy Vlastimil Sládek – SAUNY SALUS, který Vám zvýší komfort v užívání sauny. Saunová kamna jsou osazena digitální regulací přímo na kamnech, tím lze kamna ovládat přímo v sauně. Elektrická celonerezová kamna NOVUM jsou určená pro rodinné sauny. Použití je vhodné pro suché i vlhké sauny, kde se zvýšení vlhkosti dosahuje poléváním lávového kamení. V sauně jsou kamna zavěšena přímo na stěně, při respektování minimálních vzdáleností ( schváleno EZU Praha ). Saunová kamna NOVUM je možno objednat i v barevném provedení.

Saunová kamna SALUS VULCAN 4,5-15 kW (SV) – Finská sauna – Ruská BAŇA

Saunová kamna SALUS VULCAN (oceněná ZLATOU MEDAILÍ na mezinárodním veletrhu) jsou elektrická celonerezová kamna s vysokou účinností přeměny elektrické energie na tepelnou. Vzhledem k velkému množství akumulačních kamenů je udržovaná teplota v sauně rovnoměrná a nedochází k přehřívání vzduchu a následnému úbytku kyslíku. Kamna umožňují extrémní polévání vodou, pro ještě intenzivnější zvlhčování vzduchu v sauně. Mohou být doplněna o parní vyvíječ SALUS VULCAN TROPIC – kombinované lázně , kdy si lze zvolit režim provozu sauny: suchá - vlhká - mokrá - parní. Doplněním saunového světla - Barevné spektrum s automatickou regulací umožňující volbu ze 7 barev světelného spektra, příp. jejich automatické přepínání s volitelnou rychlostí, resp. rozsvícení všech barev současně získáme světelnou terapií tzv. BIOSAUNU. Standardně jsou kamna opatřena digitální třístupňovou programovatelnou regulací S 150 s předvolbou zapnutí sauny na 24 hodin dopředu. Regulace dokáže uspořit až 30 % energie.

Saunová kamna SALUS VULCAN KOMFORT 4,5-9 kW (SVK) – Kombinované lázně

Saunová kamna SALUS VULCAN TROPIC Komfort jsou elektrická celonerezová kamna s vysokou účinností přeměny elektrické energie na tepelnou. Vzhledem k velkému množství akumulačních kamenů je udržovaná teplota v sauně rovnoměrná a nedochází k přehřívání vzduchu a následnému úbytku kyslíku. Kamna umožňují extrémní polévání vodou, pro ještě intenzivnější zvlhčování vzduchu v sauně. Přímo do tělesa kamen je zakomponován parní vyvíječ, kterým si lze zvolit režim provozu sauny: suchá finská - vlhká - mokrá - parní - turecká - bylinná – solná (Laconium) - tepidárium (relaxace s hudbou) - BIO sauna ve spojení s Barevným spektrem. Tyto režimy nám umožňují nastavit si lázeň takovou, jaká je zrovna potřeba.V praxi to znamená, že v jedné kabině si můžeme nastavit saunu či lázeň podle pocitu či zdravotních potřeb. Ušetříme také nemalé peníze za investice do dalších kabin nebo za další prostory. Součástí kamen je digitální třístupňová programovatelná regulace S 200 s předvolbou zapnutí sauny na 24 hodin dopředu. Regulace dokáže uspořit až 30 % energie. Nerezové díly vnějšího pláště lze nahradit keramickou kachli, popř. deskou z mramoru či žuly. Vzniknou nám tzv. kamenná kamna, která prohřívají vzduch v saunové kabině rovnoměrněji a sauna se tak lépe snáší.

Saunová kamna SALUS VULCAN TROPIC 4,5-15 kW (SVT) – Kombinované lázně

Celonerezová elektrická saunová kamna SALUS VULCAN TROPIC (oceněná ZLATOU MEDAILÍ na mezinárodním veletrhu) jsou opatřena parním vyvíječem s nezávislým zdrojem vývinu páry a digitální regulací teploty i vlhkosti S 200 s teplotním a vlhkostním čidlem. Takto lze volit režim provozu sauny: suchá finská - vlhká (vitální) - mokrá - parní (turecká lázeň), případně lze přímo nastavit v % relativní vlhkost (až do 65 % RH) a k ní je automaticky přiřazena odpovídající teplota, a naopak se k nastavené teplotě automaticky přiřazuje odpovídající vlhkost. Současně použitím různých bylin, esencí, solí apod. lze vytvářet různé druhy terapií - tyto probíhají nejčastěji v režimu tzv. mokré (bylinné apod.) sauny, kdy se teplota pohybuje do 60 °C a relativní vlhkost do 50 % RH. Doplněním saunového světla - Barevné spektrum s automatickou regulací umožňující volbu ze 7 barev světelného spektra, příp. jejich automatické přepínání s volitelnou rychlostí, resp. rozsvícení všech barev současně získáme světelnou terapii tzv. BIO SAUNU. Osazením reproduktorů do sauny s produkcí relaxační hudby získáme tzv. hudební terapii.

Saunová kamna SALUS VULCAN 18-30 kW (SV)- Finská sauna – Ruská BAŇA

Saunová kamna SALUS VULCAN (oceněná ZLATOU MEDAILÍ na mezinárodním veletrhu) jsou elektrická celonerezová kamna s vysokou účinností přeměny elektrické energie na tepelnou. Vzhledem k velkému množství akumulačních kamenů je udržovaná teplota v sauně rovnoměrná a nedochází k přehřívání vzduchu a následnému úbytku kyslíku. Kamna umožňují extrémní polévání vodou, pro ještě intenzivnější zvlhčování vzduchu v sauně. Standardně jsou kamna opatřena digitální třístupňovou programovatelnou regulací S 150 včetně rozvodnice.

NOVINKA 2008 Krbová vložka na BIO alkohol

Krbová vložka s „živým“ ohněm a hřejivými plameny navodí v sauně neskutečně krásnou atmosferu vhodnou pro relaxaci a krásný požitek ze saunování. Krbová vložka je upravena pro použití v saunové kabině ve spojení s elektrickými saunovými kamny a s použitím rozvodu vzduchotechniky. Pro vytápění sauny je možno volit pouze elektrická kamna, tato jsou důmyslně ukryta za krbovou vložkou. Výkon samotné krbové vložky je cca 3,5 kW.

Orientační tabulka

TYP PŘÍKON PROSTOR HMOTNOST ROZMĚRY JIŠTĚNÍ
S3 2,8 2÷03 m3 6,0 kg 52x26x19 1 x 16 A
S4 4,5 3,5÷05 m3 11,0 kg 56x43x26 3 x 10 A
S6 6,0 5÷08 m3 11,5 kg 56x43x26 3 x 16 A
S7 7,5 6÷10 m3 12,0 kg 56x43x26 3 x 16 A
S9 9,0 10÷13 m3 12,5 kg 56x43x26 3 x 16 A
S12 12,0 13÷15 m3 23,0 kg 2x56x43x26 3 x 20 A
S15 15,0 15÷18 m3 24,0 kg 2x56x43x26 3 x 30 A
S18 18,0 18÷26 m3 25,0 kg 2x56x43x26 3 x 30 A

NAPÁJENÍ

pro kamna S3220 V AC
pro kamna S4 až S183+PE+N 50 Hz 400 V  AC

Saunová kamna na dřevo – Finská sauna nebo Ruská BAŇA

K vyhřívání saunové kabiny lze použít saunová kamna na dřevo. Využití je v případech nedostatečné dimenze el. proudu, nebo při požadavku na specifické klima vytvářené kamny na dřevo. Kamna jsou umístěna v prostoru potírny, odkud je i přikládání. Nový systém cirkulace horkého vzduchu zvyšuje účinnost kamen, efektivním spalováním se dosahuje sníženého obsahu sazí.

TypProstor sauny SALUS
Helo 16 L6 - 16 m3
Helo 20 S 8 - 22 m3

Regulace pro saunová kamna SALUS®

Regulace S 100digitální

Jedná se o novou generaci regulátorů S10 s digitálním displejem umožňujícím sledování okamžité teploty v sauně.

Regulace S 500

Digitální programovatelná třstupňová regulace, která mimo základní funkce nastavení a udržování požadované teploty umožňuje odečet okamžité teploty v sauně, prograrmátorem lze předvolit sepnutí sauny během následujících 24 hodin (denní) a postupné spínání po jednotlivých fázích, nám umožňuje odpojit topné tyče na nejmenší nutný příkon ( úspora až 39 %).

Regulace S 2000

Saunový regulátor umožňující nastavení a regulaci jak teploty tak i vlhkosti vzduchu v sauně! V kombinaci s parním vyvíječem lze nastavit režim v sauně - suchá - vlhká - mokrá - parní. Regulace automaticky omezuje teplotu při vyšší vlhkosti a naopak.Saunov˘ regulátor umoĎŔující

CML Systém – NOVINKA 2009

Firma Vlastimil Sládek Sauny SALUS si Vám dovoluje představit špičkový produkt v oblasti spínání, regulace a monitoringu provozu saunových, parních a infra kabin – dotykový panel nové generace s označením CML Systém.

Dotykový panel slouží ke komfortnímu ovládání předem naprogramovaných funkcí z jednoho místa (lze přizpůsobit individuální požadavek zákazníka).

Budete mít možnost ovládat provoz, programovat nebo velice jednoduše spínat saunová kamna a osvětlení, přehrávat hudbu nebo sledovat připojené monitorovací kamery.

Vše ovládáte jemným dotykem na panel, který Vám nabídne víceúrovňové menu s množstvím informací.

Panel je vybaven velkým výkonem a velkým počtem rozhraní např. Ethernet nebo CANopen. Je umožněno ovládání dálkovou správou přes WEB rozhraní nebo pomocí modulu GSM mobilním telefonem.

Panel je nabízen ve velikostech od 5,7“ až po 15“.

Maximální flexibilita je zajištěna instalací programového vybavení na výměnné karty CompactFlash, které dovolují jednoduchou záměnu s aktualizovaným programovým vybavením podle provozních požadavků.

Sauny salus - výroba a prodej saunových kamen, saunových kabin a příslušenství saun

Archiv článků

Nejhledanější kategorie

stavební firmy , zámečnictví , truhlářství , kovovýroba , stavební prvky , plastová okna , izolace a zateplení , stavební poradenství , prodej stavebnin , garážová vrata , zemní práce , autodoprava , dekorativní stavební prvky , ocelové konstrukce , podlahové krytiny , výroba stavebních prvků , elektroinstalace , výroba z betonu , výroba oken a dveří , dřevostavby