Ekonomické stavby, s.r.o. – výstavba rodinných domů

Vybíráme interiérové dveře

vydáno: 28.08. 2017

Dveře značně ovlivňují vzhled celého interiéru, proto by měly být sladěné a celkově tvořit jeden celek. Jak vybrat dveře do interiéru? Na začátek je důležité zmínit, že při výběru nelze hledět pouze na jejich vzhled, důležitá je také kvalita. Určitě je dobré si nejdříve ověřit obchod, ze kterého chceme dveře nakupovat. Na našem trhu se nachází spousta osvědčených obchodů, jako je například Solodoor nabízející velký výběr prvotřídních výrobků, u nichž si každý zákazník může být jistý tím, co kupuje.

V dnešní době je nabídka velice pestrá. Jak vybrat dveře, které budou ty pravé? Nejlepší návod nám dá odpovědět si na několik základních otázek: Jaké by měly mít otevírání? Jaký chceme typ povrchu? Jaká barva se k celkovému interiéru nejvíce hodí? Chceme prosklené nebo plné? Jak by měly být odolné? Tyto všechny otázky nám položí v každém obchodě, proto je dobré znát na ně odpověď předem.

Jak vybrat dveře

1. výplň – při výběru je důležité myslet mimo jiné na to, zda budou plné nebo prosklené. Obecně lze říci, že prosklené dveře se dávají tam, kde chceme hodně světla, naopak v místnostech, kde vyžadujeme soukromí, zvolíme plné výplně.

2. povrch – povrch může být v nejrůznějších variantách. Mezi nejlevnější typy patří foliované dveře. Tento typ je vhodný pořídit do místností nepožadujících vysokou odolnost. Dalším typem je pak CPL povrch neboli laminátový vytvářející jedinečný vzhled. Posledním typem je pak dýha. Dýha má perfektní vzhled a je také značně odolná.

3. pravé nebo levé – pokud si nejsme jisti, zda si pořídit pravé nebo levé otevírání, můžeme provést malý test. Postavíme se v místnosti před dveře a podle toho, kterou rukou bychom automaticky chtěli otevřít, takové zvolíme otevírání.

4. bezpečnost – bezpečnost je důležitá zejména tam, kde jsou malé děti. To znamená, že pokud si chceme pořídit prosklenou výplň, sklo by mělo být kalené bezpečnostní osmimilimetrové, jehož výhodou je pevnost a odolnost.

5. falcové nebo bezfalcové – falcové jsou standardní polodrážkové dveře s křídlem umístěným v pantech na zárubni. Když jsou zavřené, po obvodě křídla je viditelná profilovaná hrana. Bezfalcový typ nemá profilovanou hranu, což znamená, že křídlo je v rovině se zárubní a nevyčnívá tak do prostoru.

Mnoho obchodů, jako třeba již zmiňovaný Solodoor, nabízí také možnost vizualizace. Taková vizualizace má výhodu zejména v tom, že můžeme v reálu vidět, jak námi vybrané dveře budou vypadat u nás doma.

Nyní koncem léta přichází spousta obchodů s různými výhodnými slevami. Takový výprodej dveří může znamenat relativně dost vysokou slevu, díky níž budeme mít doma kvalitu za rozumnou cenu.

Archiv článků

Nejhledanější kategorie

stavební firmy , zámečnictví , truhlářství , kovovýroba , stavební prvky , plastová okna , izolace a zateplení , stavební poradenství , prodej stavebnin , garážová vrata , zemní práce , autodoprava , dekorativní stavební prvky , ocelové konstrukce , podlahové krytiny , výroba stavebních prvků , elektroinstalace , výroba z betonu , výroba oken a dveří , dřevostavby